NÁZORY LÉKAŘŮ
NA PŘÍPRAVEK PROFERTIL®

Prim. Univ.-Doz. Dr. Martin Imhof,
Gynäkologe, Chefarzt Klinikum Korneuburg, IMI Zentrum für Kinderwunsch

Dr. Martin Imhof

Gynekolog, Vedoucí lékař kliniky Korneuburg Clinic / IMI Center for Fertility

«Neplodnost u mužů je zjištěna téměř stejně často jako u žen. To znamená, že v počáteční fázi léčby je velmi důležité nejprve u muže nechat otestovat sperma pomocí spermiogramu. Pokud se zjistí, že příčina je na straně muže, antioxidační terapie může výrazně zlepšit parametry analýzy spermií. Účinnost speciálního složení přípravku PROFERTIL® byla prokázána v klinických studiích s více než tisícem pacientů. Pozoruhodné výsledky těchto studií jsou pravděpodobně nejpřesvědčivějším důvodem k předepsání přípravku v případech mužské neplodnosti.»

Facharzt für Urologie / Vorstand der Urologischen Abteilung, Landesklinikum Thermenregion Baden

Dr. Claus Riedl

Specialista, urolog / Primář oddělení urologie Landesklinikum Thermenregion Baden

«Zvlášť významným tématem je „Poškození DNA ve spermatických buňkách“, které je předmětem mnoha současných výzkumů. Přestože je zásoba spermií u muže nevyčerpatelná, jejich kvalita s věkem klesá. Studie prokázaly, že PROFERTIL® chrání sperma před poškozením genetického materiálu (DNA). Přítomnost „křehké DNA“ se při tvorbě spermií u mužů postupně zvyšuje od 35 let. To znamená, že PROFERTIL® chrání genetický materiál, který předáváme další generaci, a poskytuje našim dětem nejlepší podmínky pro dobrý start do života.»

Univ.Prof. Dr. Wilfried Feichtinger, IVF Institut für Kinderwunsch, Wien / Wunschbaby, Institut Feichtinger

Dr. Wilfried Feichtinger

IVF Institut pro plodnost, Vídeň / Wunschbaby, Institute Feichtinger

«Příčiny neplodnosti jsou v polovině případů zjištěny na straně muže a významná část z nich je spojena s nevyhovujícími výsledky spermiogramu. Pokud bude možné i nadále potvrdit slibné účinky na počet a kvalitu spermií, které tento doplněk prokázal ve studii Imhof, mohlo by to snížit lékařské úsilí v léčbě mužské neplodnosti nebo, v ideálním případě, učinit léčbu neplodnosti zbytečnou.»

Dr. Josef Zech, Private KinderwunschClinic, Innsbruck / Private Kinderwunsch Clinic, Dres. med.

Dr. Josef Zech

Private Fertility Clinic, Innsbruck / Private Fertility Clinic, Dres. med.

«Během své 25-leté praxe léčby neplodnost jsem zažil mnoho frustrujících pokusů o zlepšení kvality ejakulátu pomocí léků. PROFERTIL® je podle mého názoru první vědecky ověřitelná kombinace účinných látek, která zlepšuje kvalitu spermií. Oligo-terato-astenospermie je pouze součástí „mužského faktoru“. Jsem přesvědčen, že v budoucnu bude mnohem více měřitelných aspektů, z nichž budou takové mikroživiny těžit.»

Dr. Erik Randall Huber, FEBU / Facharzt für Urologie

Dr. Erik Randall Huber

FEBU / Specialista v urologii

«Fyzikální (teplo, trauma), chemické (kouření, léky), anatomické (varikokély) a infekční příčiny mohou vést ke zlomení řetězce DNA v spermatu. Takové spermie mají omezenou schopnost oplodnit vajíčko a, pokud ano, představují mnohem vyšší riziko potratu. Nový vědecký výzkum ukazuje, že přibližně polovina nedobrovolně bezdětných párů vykazuje fragmentaci DNA ve spermiích. Analýza stupně fragmentace DNA ve spermatu je proto důležitým doplněním spermiogramu. Je však ještě důležitější nabídnout pro tyto případy vhodnou terapii, aby bylo možné vyplnit jejich přání mít děti.

Studie „Index fragmentace DNA se snižuje po suplementaci mikronutrientů (DNA Fragmentation Index Decreases after Micronutrient Supplementation)“ ukázala, že PROFERTIL® významně snížil fragmentaci DNA spermie po 3 měsících užívání. S přípravkem PROFERTIL® mohou urologové konečně nabídnout svým pacientům možnost léčby idiopatické subfertility, která má vědecky prokázanou účinnost.»